Torpédo Havířov

Florbalový klub

TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L

Poslední zápas 02.12.2023

 

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

16:7

FBC Liberec B

Liberec B

Přiští zápas 16.12.2023

 

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

:
od 18:00

Finance Novák FBK Jičín

Jičín

Mladší žákyně uzavřely rok v Náchodě

Zatímco spousta lidí již zdobí vánoční stromečky, pečou cukroví nebo koukají na pohádky, naše holky 18. 12. ještě naposledy v tomto roce vyrazily na turnaj. Ten pro nás znamenal velkou míru improvizace, jelikož kádr zasáhla obrovská vlna nemoci a zúžil se na sedm zúčastněných. Na postu brankáře nám přispěchal na pomoc elév Oliver Vala (za co mu patří naše nesmírné dík). Trochu freestyle nás čekal i v Náchodské hale, když se zprvu několikrát změnil program turnaje. Osvětlení svítilo tak málo, jako svíčky na věnci poslední adventní neděli. Brankoviště vydrželo nalepené tak dlouho, jako cukroví na stole, poté to bylo na odhadu hráčů a brankáře. A branky svá nejlepší léta zažily již dávno. Avšak rolničky uvnitř nás již zněly natolik hlasitě, že jsme si derniéru roku 2022 nechtěli nechat zkazit.

 

V prvním utkání jsme za soupeře dostali TJ Spartak Vrchlabí. Santovi sousedi ze severu pro nás byli velkou neznámou, protože jsme s nimi zatím hráli přesně tolikrát, kolikrát jsme viděli právě Santu. Nikdy. Výsledek hry paradoxně vůbec neodpovídal obrazu hry. Herně bylo střetnutí velmi vyrovnané, bohužel ale zatímco naše děvčata pálila šance jako balící papír pětadvacátého v krbu, soupeř měl svoje mířidla seřízené na výbornou. První, kdo si z našich nadělil dáreček v podobě gólu, byla Ella Rousková, z dorážky po své vlastní střele. Ihned po ní se prosadila i naše gólová mašina Žaneta Valová. Poté však na prezentech měli dlouho jména pouze hráči z pod hor. Naštěstí pro nás si Ježíšek ještě dvakrát vzpomněl na Lili Kloudovou. I když je výsledkový obraz 12 : 4 poměrně trpký, tak herně převládají spíše pozitiva.

 

Další zápas holky změřily síly s IBK Hradcem Králové. Do zápasu se vkročilo pravou nohou, když Veronika Josková zamířila nad rameno brankáře tak přesně, že by mohla sestřelovat ozdoby ze stromečku. Poté však přišla chvíle, kdy soupeři navštívili naší polovinu a vsítili tři branky a dostali se do vedení. To se přestalo líbit Báře Jarkovské a střelou od mantinelu provedla vánoční úklid v levém růžku soupeřovi branky. Další naše trefa byla poměrně kuriózní. Terka Vávrová před sebou svým napadáním hrnula obránce soupeře jako sníh pluhem a ten pod tlakem naslepo odpálil míček pouze do své branky. Od té chvíle přišla série našich úderů. Nejdříve Valová z rohu hřiště přenesla hru na obránce Gabrielovou, která šla proti nahrávce a trefou z první skórovala. Poté přišel čas královny našich standardních situací – Veroniky Joskové, po rozehře z půli hřiště poslala dělovku a to jsou chvíle, kdy se nemýlí. A stejný scénář se odehrál i o pár vteřin později a Josková slavila hattrick. Na své si ale přišli i hradečtí a poločas skončil za nerozhodného stavu 6:6. Dívky se zřejmě inspirovaly otevíráním adventních kalendářů, jelikož to byly zase ony, kdo otevřel v druhé půli gólový účet. Konkrétně Vávrová střelou po zemi na přední tyč. A když protivníci otočili vývoj mače, byla to zase ona, kdo vyrovnal, když špičkově přelobovala ležícího gólmana. Jako Grinch zpět ukradla vedení Valová obtočením branky a uklizením balónku za levou tyč. A navýšila ho Vávrová, která se tak radovala (a radovat, to ona se umí) z hattricku. Bohužel v posledních dvou minutách se podepsala na holkách velká  absence a jejich stoprocentní zápal do hry a začaly jim těžknout nohy, jako při ochutnávání vaječného koňaku při pečení cukroví. To mělo za následek rychlé branky rivala a prohru o jednu branku.

 

Poslední utkání vyčerpaná děvčata odehrála s našim obligátním soupeřem z Náchoda. I přes to, že na nich byla znát únava s každým krokem, chtěly zápas sehrát se ctí. A to se jim i povedlo, když je po zápase chválil i trenér města primátorského pivovaru. V tomto zápase se trefila Valová, která se tak prosadila v každém zápase turnaje. Bára Jarkovská, která z posledních sil předvedla i speciální oslavný taneček. A Verča Josková, která proměnila samostatný nájezd, ve kterém mátla gólmana mícháním, jako by chystala hrachovku na štědrovečerní večeři.

 

Slovy trenérů: “Šlo o poslední turnaj roku a měli jsme širokou marodku. Řekli jsme holkám, ať si z toho nedělají nervy, a hlavně si to užijí. Chtěli jsme to pojmout jako rozlučku s turnajovým rokem 2022 a zažít legraci. Děvčata se snažila. Dala do toho všechno. Postupně jim docházely síly, ale i tak nechtěly dát nic zadarmo. Bylo to super. Výsledkově to asi nebylo nejrůžovější, ale herně odehrály dobrý turnaj a hlavně odjížděly s tím, že si to užily. Takový poslední turnaj je fajn.“

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Rtyně v Podkrkonoší 13 87:47 31
2. Náchod B 12 76:38 31
3. Sparta Praha 13 97:73 25
4. Dvůr Králové 13 82:66 22
5. Falcon 13 83:81 21
6. Turnov 13 67:66 20
7. Slavia Praha 13 73:77 17
8. Jablonec 13 66:76 17
9. Jičín 13 74:91 14
10. Mladá Boleslav 13 71:90 14
11. Panthers Liberec 12 78:102 11
12. Liberec B 13 92:139 7
Kompletní tabulka
Hlavní partner
Město Dvůr Králové nad Labem
Partneři
Hořické trubičky Strix Výkup palet Dent mode Hostinec U Rudolfa III. AYETO eco Milujeme dorty Salming Královédvorsko.cz
Partneři mládežnických kategorií
DISPA s.r.o. Lesy města Dvůr Králové nad Labem ETIGRAF, s.r.o. JUTA a.s. J. Škop a spol., s.r.o. VACEK - dveře / okna

© 2023 TJ Sokol Dvůr Králové n.L. - Všechna práva vyhrazena info@florbaldk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 7076
Posledních 30 dnů: 518 | Posledních 7 dnů: 71 | Poslední den: 16