Torpédo Havířov

Florbalový klub

TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L

Poslední zápas 02.12.2023

 

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

16:7

FBC Liberec B

Liberec B

Přiští zápas 16.12.2023

 

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

:
od 18:00

Finance Novák FBK Jičín

Jičín

Jako první v novém roce začaly dívky

    Se začátkem roku 2023 přišel i druhý domácí turnaj královédvroských dívek. Ve sportovní hale základní školy Strž přivítaly týmy Chlumce nad Cidlinou, Náchoda a Hostinného. I tentokrát sestava pocítila absencí, což znamenalo čas pro žolíka v podobě eléva Olivera Valy. 
    
    Celý hrací den tedy holky uvedly utkáním s marodkou zdecimovaným Chlumcem. A hned od začátku ukázaly, že před domácím publikem chtějí udělat dojem. První, kdo zažil gólovou radost, byla Veronika Josková, která jakožto obránce vykazuje nevšední produktivitu. Následně po ní zvedal ruce nad hlavu Vala, kterému na backhand naservírovala nádhernou přihrávku druhá elévka týmu – Monika Klimešová. A ta se o chvíli později také radovala z gólu, když si na půlce vybojovala balónek a v samostatném úniku se jako vždycky nemýlila. K tomu všemu předváděla místy až těžko uvěřitelné zákroky brankařka Lia Mostecká a díky tomu skončila první pátnáctiminutovka stavem 3:0. Po hvizdu do druhé půle se poprvé prosadili i hosté. Na to však bleskově zareagovala Valová a šikovným a přesně mířeným nahozením, poslala míček nad levou nohu soupeřova golmana. Listina střelců na straně Dvora začínala i končila stejným jménem. Josková si totiž seběhla s balónkem podél mantinelu, vypálila a zbytek už znáte. V závěru zápasu se ještě jednou prosadili chlumečtí a tím upravili skóre na konečných 5:2.

    Druhé utkání přineslo o poznání složitějšího soupeře. A to jako obligátně Náchod. Tým, který každý turnaj ukazuje neuvěřitelné kvality, a je noční můrou všech soupeřů. Děvčata ovšem dnes měla zřejmě spánek velmi vydatný, jelikož před zraky svých příbuzných a kamarádů nastoupila do zápasu ve vysokém nasazení a odhodlání. To se zužitkovalo po dvou minutách, když Ella Rousková pohotově dorážela střelu Štěpánky Pašťálkové a našla cíl. Soupeř ihned vyšel do protiútoku a špičkovou dalekonosnou střelou srovnal. To se ale nelíbilo Žanetě Valové a svým důrazem v předbrankovém prostoru donutila obránce z pivovarského města chybovat a vsítit si vlastní branku. Na rozdíl dvou branek posunula Sokolky Tereza Vávrová, který uklidila střelou těsně nad zemí balónek za přední tyč. Do konce první poloviny se na domácí straně prosadil dnes ještě jednou Oliver Vala, který utekl všem, vymýchal strážce branky a následně už neměl jak minout. Náchod však také neřekl poslední slovo a ještě před pauzou vsítil dvakrát. Druhá půlka tak začala za stavu 4:3 pro Sokol, což byl absolutně nečekaný a nevídaný počin. Mladé bojovnice se však nechtěly spokojit pouze s úspešnými patnácti minutami a ve svém úsílí ani trochu nepolevily. Obrovskou podporu a jistotu jim k tomu odzadu dodávala Lia Mostecká, která předváděla takové výkony, že i trenéři soupeřů v kuloárech nešetřili chválou. Druhá čtvrthodinka se přelévala nahoru dolů jak herně, tak výsledkově. Nejdříve se dostal do vedení Náchod. S tím se nespokojila Valová a srovnala na 5:5. Když Náchod utekl na rozdíl dvou branek, byla to opět Valová, kdo s tím hrubě nesouhlasil. Nejdříve snížila po okulahodící asistenci Lucky Gabrielové, aby po 24 vteřinách vyrovnala střelou ze standardky a tím zkompletovala pravý čistý hattrick. Bohužel poslední slovo měli soupeři a v poslední minutě se prosadili, když se nejlépe zorienotvali ve změti těl před bránou domácích. I přes těsnou prohru si ale holky vysloužily hlasité ovace od publika, uznání od soupeřů a hluboké poklony trenérů. 

    Poslední mač bohužel hlavní zapisovatel, vedoucí týmu a autor reportů neměl možnost bedlivě sledovat, jelikož postupně došlo ke zranění tří hráček, o které bylo třeba se postarat. Jediné, co byl schopný zaregistovat byly střelkyně domácího týmu – Vávrová, Doležalová, Valová a Josková. Bohužel akce, z jakých góly padly, nejsou zmapované.

    Slova trenéra: „ Jsem absolutně nadšený. To, co dnes holky předvedly, mě dme pýchou a hrdostí. Sehrát takhle vyrovnané utkání s takovým celkem jako je Náchod, dokonce v něm vést a prohrát až smolným gólem v samém závěru, to je neuvěřitelné. Dnes mám shodou okolností narozeniny a děvčata mně tím předala nejlepší dárek, co jsem si mohl přát“.

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Rtyně v Podkrkonoší 13 87:47 31
2. Náchod B 12 76:38 31
3. Sparta Praha 13 97:73 25
4. Dvůr Králové 13 82:66 22
5. Falcon 13 83:81 21
6. Turnov 13 67:66 20
7. Slavia Praha 13 73:77 17
8. Jablonec 13 66:76 17
9. Jičín 13 74:91 14
10. Mladá Boleslav 13 71:90 14
11. Panthers Liberec 12 78:102 11
12. Liberec B 13 92:139 7
Kompletní tabulka
Hlavní partner
Město Dvůr Králové nad Labem
Partneři
Hořické trubičky Strix Výkup palet Dent mode Hostinec U Rudolfa III. AYETO eco Milujeme dorty Salming Královédvorsko.cz
Partneři mládežnických kategorií
DISPA s.r.o. Lesy města Dvůr Králové nad Labem ETIGRAF, s.r.o. JUTA a.s. J. Škop a spol., s.r.o. VACEK - dveře / okna

© 2023 TJ Sokol Dvůr Králové n.L. - Všechna práva vyhrazena info@florbaldk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 7076
Posledních 30 dnů: 518 | Posledních 7 dnů: 71 | Poslední den: 16