3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Páté vítězství v řadě. Tentokrát to odnesli Panthers Liberec

Vítězství nad libereckými Panthers znamená pátou tříbodovou výhru v řadě a upevnění třetího místa v tabulce Divize C. Hattrickem se v zápase blýskl Šimon Říha.

Gólově bohatou třetinu odšpuntoval po Janíčkově přihrávce do prázdné branky kapitán Suk. Jenže vedení vydrželo Dvorákům pouhou minutu, když se prosadil liberecký jmenovec našeho (v tomto zápase druhého) gólmana Jan Král. Po pár minutách poslal Dvoráky do vedení Říha, ale hosté se znovu po minutě dokázali dotáhnout. Jenže poté znovu zaúřadoval Říha a o chvíli později i Janíček a rázem to bylo 4:2 pro domácí.

Ve druhé třetině nejdřív Dvoráci ubránili přesilovku, aby pak zasadili během jedné minuty hned dvojitý úder. Nejprve překonal juniora v liberecké brance Teuber a následně nejproduktivnější hráč Dvora v letošní sezóně Riki Hráský. Poté se na dlouho nehrálo kvůli krvavému zranění Pavla Kuneše, který ale i přes tuto nepříjemnost zápas dohrál.

Ve 43.minutě uvolnil pěknou přihrávkou Patrik Adámek snipera Janíčka a ten se ani z ostrého úhlu nemýlil – 7:2. Toto skóre vydrželo téměř celou třetinu, až minutu před koncem inkasoval David Stibor potřetí, když ho prostřelil Burkoň. Ale byli to Dvoráci, kdo dal skóre konečnou podobu. Hattrick dokončil v poslední minutě zápasu Šimon Říha.

Výsledek zápasu: 8:3 (4:2, 2:0, 2:1)
Střely: 39:26
Nejlepší hráč Dvora: Šimon Říha

Sestava: Stibor (Král) – Dlouhý, Kuneš, Suk, Adámek, Janíček – Háze, Baudisch, Teuber, Vašák, Zíbr – Heřmanský, Kazda, Hráský, Havran, Říha – Vágner

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Krásně jsme je rozmnontovali! Sice zápas co do atraktivity nic moc, ale tři body jsou důležité. Těžíme z toho, že máme dva výborné gólmany, o které se můžeme opřít. A že máme dobře rozloženou produktivitu mezi všechny formace. Každý chvilku tahá pilku. Co nás trápí, jsou přesilovky. Zapracujeme na nich a příště budeme lepší. Díky všem za utkání.

Komentář hostů Obermann Jan (Trenér): Dneska jsme umřeli na neproduktivitu, zápas se lámal za stavu 4:2 při našich dvou přesilovkách a místo návratu do zápasu jsme následně dvakrát rychle inkasovali. Domácí vyhráli zaslouženě. Díky soupeři a tradičně skvělým divákům.