3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Kanonáda v zápase s Libercem

Povedený zápas za sebou mají Dvoráci, kteří na svém hřišti přivítali poslední tým tabulky FBC Liberec B. Skvělý výkon předvedla především druhá lajna, když měl Karel Vašák těžko uvěřitelných 8 kanadských bodů, Baudisch a Teuber 5 bodů a Zíbr 4. Utkání sledovalo 132 diváků.

Zápas odstartovala Teuberova neproměněná šance. To se ještě zastřeloval. Svojí potenci totiž ukázal v zápase ještě 4x. První branku však vstřelil kapitán Suk, když si zahrál na baseballistu a střelou ze vzduchu překonal brankáře Liberce. O dvě minuty později bylo srovnáno, když využil nedůrazu ve Dvorském brankovišti Jakub Horník. V 10.minutě nejprve Vašák neproměnil velkou šanci, ale o necelou minuty později poslal do liberecké branky raketu Šimon Říha a dostal tak Dvoráky znovu do vedení. Po nevyužité přesilovce Dvora se Liberci podařilo znovu srovnat, a bylo to znovu po dorážce, když beckhendem nedal Královi šanci Lukáš Kořínek. V 18.minutě využili situace 2 na 1 Dvoráci, když Zíbr našel backhandem Vašáka a ten proměnil. 3:2. Netrvalo to ani minutu a Zíbr s Vašákem si role vyměnili, tentokrát zakončoval prvně jmenovaný a dostal Dvoráky do trháku. Ještě do konce třetiny se prosadil štírek Riki Hráský. Ten si nejdříve povodil obránce jak slepého koně a pak uklidil míček za Plíškova záda.

Hned v úvodu druhé třetiny snížili hosté zásluhou Kořínka. Ale Dvoráci i nadále pokračovali v dominanci, svoje šance však neproměnili ani Zíbr, ani Kuneš. To však neplatí o Vašákovi, který nepohrdl Teuberovou přihrávkou a skóroval. Výměna rolí proběhla ve 30.minutě, kdy Teuber zakončoval po přihrávce Vašáka. Na 8:3 zvyšoval ve 33.minutě Pavel Kuneš, když si dokázal poradit se Zíbrovou přihrávkou za obranu a střelou ze vzduchu neuvěřitelně zavěsil. Gólové hody pokračovaly, když Liberec dokázal využít dalšího nedůrazu v brankovišti Sokolů. Ve 35.minutě vyhnal z branky Dominika Plíška Michal Havran, který ukázal svůj klenot, střelu tahem. Ale než se nový brankář Liberce Mauer rozkoukal, musel lovit. Hattrick totiž uzavřel Karel Vašák, tentokrát za asistence Denise Dlouhého.

Poslední třetina začala velkou šancí Hráského, tentokrát si však na gólmanovi Liberce vylámal zuby. A tak přišla na řadu znovu druhá lajna, když stál na konci krásné kombinace všech hráčů na hřišti Martin Teuber. Další střídání „dvojky“, další gól. Situaci 3 na 1 vzal na svá bedra zkušený Baudisch a bylo to už 12:4. Diváci se rozhodně nenudili, protože hned v další minutě vstřelil gól naopak Liberec. O chvilku později ale přišla znovu chvíle Královédvoráků, protože hattrick uzavřel Martin Teuber. Liberec sice odpověděl brankou, ale to si Dvoráci líbit nenechali a Teuber se prosadil znovu. A jak jinak než za asistence nezastavitelného Vašáka. Poté nastala nezvykle dlouhá pasáž bez branky, která trvala téměř 4 minuty! Tu ale ukončila další akce „dvojky“, když dokázal Zíbrovi skvělé zadovky využít Honza Baudisch. Zápas se pomalu blížil ke konci, každý tým se ale ještě jednou prosadil. Za Dvoráky to byl Martin Heřmanský, za Liberec Bohuslav Ferdan.

Zápas plný gólů skončil výhrou domácích 16:7, v zápase exceloval především Karel Vašák, který nasbíral úctyhodných 8 bodů za 3 góly a 5 asistencí.

Další ligové utkání hrají Dvoráci v sobotu 9.12 na půdě Rtyně v Podkrkonoší. Dorazte Dvoráky podpořit!

Rok 2023 uzavře o týden později domácí zápas proti Jičínu

Konečný výsledek: 16:7 (5:2, 5:2, 6:3)
Počet střel: 48:35
Hráč utkání Dvora: Karel Vašák

Branky Dvora: Suk, Říha, Vašák, Zíbr, Hráský, Vašák, Teuber, Kuneš, Havran, Vašák, Teuber, Baudisch, Teuber, Teuber, Baudisch, Heřmanský

Sestava: Král (Stibor) – Dlouhý, Kuneš, Suk, Adámek, Heřmanský – Háze, Baudisch, Teuber, Vašák, Zíbr – Kazda, Hráský, Havran, Říha

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Tohle jsme potřebovali. Konečně jsme ukázali, že jsme florec nezapomněli a zlomili třízápasovou sérii bez bodu. Skvělý výkon celého týmu, drželi jsme při sobě a hráli jako jeden tým. To je pro mě fakt důležité. A ještě bych chtěl pochválit rozhodčí, kteří i v tak mladém věku odpískali parádní zápas. PS: To jsme je rozmontovali!

Komentář hostů Pecháček Jakub (Vedoucí): Jsme na tom furt stejně.