3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

S Jabloncem rozhodlo až prodloužení

16.divizní kolo nabídlo souboj mezi domácím Dvorem Králové a hostujícím Jabloncem. První zápas nového roku sledovalo přímo ve Strži 178 diváků, kteří dostali přídavek v podobě prodloužení. Ten rozhodil svojí dělovkou Dlouhý.

Zápas měl od začátku vysoké tempo, plno soubojů i střel. Skóre otevřel ve 4.minutě střelou na vzdálenou tyč Tomáš Zíbr. Ani po gólu tempo neutichlo, naopak se do šance dostal Adámek a chvíli po něm nastřelil tyč Kazda. Gól ale naopak vstřelili hosté, kteří dokázali proměnit brejk a překonat Krále. Vyrovnaný stav vydržel pouze pár minut, protože v 11.minutě proměnil Sukovu přihrávku Martin Heřmanský. Pak ale nastalo plno vyloučení, ale gól přineslo až to poslední, když v 19.minutě srovnal skóre na 2:2 Tomáš Urban.

Ve druhé třetině Jablonec zvýšil tempo, využít toho však nedokázal. Pohrdl i další nabídnutou přesilovkou, což se nedá říct o Dvorácích. Ti sice svojí přesilovku neodehráli podle představ, i tak se ale mohli radovat z branky, když byl v brankovišti nejdůraznější Zíbr a podruhé rozvlnil síťku v Maňákově brance. I Jablonec se dostával do šancí, pokaždé ale narazil na jistého Honzu Krále. I díky zázračnému přesunu Krále za to mohli zase vzít domácí, kteří tentokrát využil brejk, když střelu z osy hřiště zavěsil Karel Vašák. Jablonečtí se ale nevzdávali a ve 38.minutě snížilo střelou Vacka.

I další třetina začala vyloučeními, ale z ani jedné přesilovku gól nepadl. Skóre se měnilo až v 51.minutě, když vyrovnávací branku vstřelil po dlouhém tlaku Jarolímek. O dvě minuty později bylo ještě hůř. Poprvé v zápase se do vedení totiž dostal Jablonec. Domácí v tu chvíli stáhli hru pouze na dvě lajny a začali tlačit, bohužel jim však scházela přesnost. Velikou šanci na hattrick měl Zíbr, který trestuhodně netrefil odkrytou branku a vyhnul se tak hattricku. I přesto se Dvorákům povedlo srovnat, když v poslední minutě zápasu procpal míček za Maňákova záda Vašák.

Prodloužení začalo, jak jinak než přesilovkou. Trest ještě ze základní hrací doby si odnesl Suk, který však mohl poděkovat jabloneckým, protože ti se hned zkraje prodloužení nechali vyloučit hned 2x. A tak měli domácí přesilovou hru 4 na 3. A tu využili skvěle, když svůj největší klenot vytáhl Denis Dlouhý a golfákem rozhodl utkání.

V příštím utkání jedou Dvoráci do Lysé nad Labem, kde se utkají s Floorball Club Falcon. Doma se představí v sobotu 20.1. od 18 hodin proti Mladé Boleslavi. Hned druhý den je pak čeká výjezd do Liberce, kde je přivítají Panthers.

Fotogalerie:

Konečné skóre: 6:5p (2:2, 2:1, 1:2, 1:0)
Počet střel: 47:29
Nejlepší hráč Dvora: Denis Dlouhý
Počet diváků: 178

Střelci: Zíbr, Heřmanský, Zíbr, Vašák, Vašák, Dlouhý

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Ze začátku zápasu jsme byli lepší, pak se ale začala hra díky vyloučení kouskovat a to nám nevyhovovalo. Ke konci zápasu jsme sice dostali gól, který dostal soupeře do vedení, ale pak jsme ukázali, jak strašně nás baví (hlavně doma) vyhrávat. V prodloužení jsme Jablonec rozmnontovali a došli si pro bonusový bod. Před takhle zaplněnou halou je fakt radost hrát. Kéž by byla taková návštěvnost všude...

Komentář hostů Dvořáková Kateřina (Trenér): Fanoušci kvalitního florbalu dnes pláčou, stejně jako my. Vymlouvat se na rozhodčí umí každej, dnes to ale výmluva není. Ze stran hráčů tvrdé utkání ve vysokém tempu, které mělo parametry toho, co chceme hrát. Bohužel to nestačilo. Neuznané góly, neudělené ČK, to vše se dnes dělo. Těžké psát kladný komentář, ale naše hra, miimálně v poslední třetina byla nejlepší za tuhle sezónu. Děkujeme soupeři zápas, super pořádání a vyrážíme nabírat síly domů. Čeká nás domácí charitativní zápas pro Vojtíška, a ten pro něj musíme vyhrát!