3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Dvoráci dotáhli čtyřbrankové manko, Sparta však vyhrála v prodloužení

V sobotním zápase vyzvali domácí Sokolové rezervu pražské Sparty. I přes nepovedený začátek, kdy Dvoráci prohrávali už 1:5, dokázali minutu před koncem srovnat. V prodloužení ale získala bonusový bod Sparta. Utkání přihlíželo 172 diváků.

Boje o play-off vrcholí a Dvoráci se pohybují právě na hraně (ne)postupu. Vylepšit pozici si mohli v domácím zápase proti Spartě. Bohužel se jim nepovedl začátek a už ve 4.minutě lovil Stibor třetí míček ze svojí sítě. Ve 12.minutě se povedlo poprvé skórovat Dvorákům střelou Šimona Říhy. Poté se ale znovu prosadili Pražané a bylo to 1:4.

Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolů, branku ale vstřelili znovu hosté. Dvoráci to však rozhodně nevzdávali a branku na 2:5 dal v polovině zápasu obránce Dan Kazda. O chvilku později se prosadil i druhý z této obranné dvojice, Kuba Háze. Těsně před koncem prostřední části se však znovu prosadili sparťané, když proměnili signalizovanou výhodu v branku.

Do poslední třetiny tak šli Dvoráci s tříbrankovým mankem. To se však povedlo snížit hned na začátku třetiny, když Zíbrovu beckhendovou přihrávku uklidil do branky Riki Hráský. Dvůr pomalu přitápěl pod kotlem, šance střídala šanci, ale branku ne a ne vstřelit. To se povedlo až v 53.minutě Říhovi po přihrávce Heřmanského. Dvoráci pokračovali v tlaku, ale když už prostřelili gólmana Sparty, stála jim v cestě branková konstrukce. Až těsně před koncem skóroval po Vašákově shození Tomáš Zíbr a bylo to 6:6.

Následovalo prodloužení 3 na 3, ve kterém sice hned na zatáčku dala góla Sparta, ale ten ji rozhodčí neuznali. Hrálo se tak dál, v 63.minutě však už definitivě rozhodl o bonusovém bodu pro Spartu Jan Kos.

Fotogalerie:

Konečný výsledek: 6:7p (1:4, 2:2, 3:0, 0:1)
Branky: Říha, Kazda, Háze, Hráský, Říha, Zíbr
Střely: 38:25
Počet diváků: 172
Nejlepší hráč Dvora: David Stibor

Sestava: Stibor (Král) – Háze, Kazda, Suk, Vašák, Zíbr – Dlouhý, Kuneš, Hulík, Adámek, Heřmanský – Hráský, Havran, Říha

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Škoda, že jsme prospali polovinu zápasu. Vážím si ale závěru, kdy jsme to nezabalili a dokázali 172 skvělých diváků dostat do varu a zápas dostali do prodloužení. Tam je to bohužel o jedné chybě, kterou jsme udělali my a soupeř ji potrestal. Díky všem za zápas.

Komentář hostů Bína Petr (Trenér): Dneska si odvážíme obrovsky cennou výhru z horké Dvorské palubovky a domácí nás tak nerozmontovali ani na druhý pokus. Přijeli jsme v okleštěné sestavě, takže jsme rádi, že jsme maximálně využili začátek zápasu, kdy jsme odskočili a náskok jsme si hlídali až do konce, kde už nám trochu docházeli síly a domácí přidávali pod kotel. A to jak hráči, tak domácí fans. Nakonec bod navíc z neoblíbeného 3-3, ještě, že jsme ho ve středu potrénovali :)) Díky soupeřům za zápas a hodně štěstí do zbytku sezóny.