3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Dvoráci zápas s Turnovem zvládli a postupují do nadstavby!

S nožem na krku nastupovali do posledního kola základní části Dvoráci. V případě, že by nevyhráli by pro ně totiž skončila sezóna. To se však nestalo, utkání vyhráli poměrem 9:4 a zahrají si tak play-up. Zápas navštívilo 243 diváků!

Skvělá zpráva byla, že se po zranění vrátily dvě opory – Honza Baudisch a Martin Teuber. V brance tentokrát nastoupil David Stibor. Otěže zápasu vzali Dvoráci hned pevně do svých rukou. A právě Honza Baudisch vstřelil úvodní branku utkání, když využil Zíbrovi přihrávky a otevřel skóre zápasu. O chvilku později rozhodčí vyloučili za nevybíravý zákrok hráče Turnova na 2+2 minuty za hrubost. Dvoráci nabídnutou přesilovkou nepohrdli a prosadil se i druhý navrátilec. Teuber totiž využil Sukovi přihrávky zpoza branky a z úhlu překvapil soupeře. I nadále Dvoráci pokračovali v převaze a v 15.minutě to bylo už 3:0. Krásnou akci po ose Vašák-Zíbr-Teuber uklízel za bezmocného brankáře poslední jmenovaný. Půl minuty před koncem první třetiny znovu zafungovala souhra Zíbr-Vašák a bylo to 4:0.

Chvilku po začátku druhé třetiny dostali Dvoráci možnost další přesilovky. I tu dokázali domácí využít, když prolomil střeleckou smůlu kapitán Suk. Hra se poté uklidnila, tempo opadlo a hrál se vyrovnanější florbal. Ve 34.minutě se konečně prosadili i hosté, když dokázali využít ztráty Dvoráků uprostřed hřiště. Poté ale dostali Sokolové příležitost další přesilové hry a i ta skončila gólem. Po přihrávce Baudisch ukázal svoji dělovku Denis Dlouhý a bylo to 6:1. Těsně před koncem druhé třetiny dostal ještě šanci zaskvět se David Stibor, když vychytal nařízený nájezd.

Do poslední třetin nastoupili Dvoráci s Honzou Králem v brance. A i poslední třetinu zahájili Dvoráci brankou. Vágner vybojoval míček, přiťukl ho Sukovi a ten si s chladnou hlavou poradil s brankářem Turnova. V 50.minutě to bylo už 8:1, když čtvrtou asistencí v zápase poslal Tomáš Zíbr do úniku Vašáka, který si už věděl rady. Hosté sice dokázali vstřelit 3 branky za sebou, poslední slovo ale měli znovu Dvoráci. Kuneš na Baudische a ten dal druhým gólem v utkání výsledku konečnou podobu 9:4.

243 diváků v ochozem haly ve Strži znamená nový rekord na Dvorském florbale!

Fotogalerie:

Dvoráky teď čeká play-up. Utkají se s týmem z divize B FBŠ ATT Gorily Plzeň. Série hraná na 3 vítězná utkání začíná dvěma zápasy na západě Čech v sobotu 24.2. a pokračuje v neděli 25.2. Doma se Dvoráci představí v sobotu 2.3., případné 4.utkání bude odehráno v neděli 5.3. ve Strži. Potenciální rozhodující 5.zápas by se pak hrál v týdnu 4.3.-8.3. v Plzni.

Výsledek zápasu: 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)

Počet střel: 36:24
Branky Dvora: Baudisch, Teuber, Teuber, Vašák, Suk, Dlouhý, Suk, Vašák, Baudisch
Počet diváků: 243
Nejlepší hráč Dvora: Tomáš Zíbr

Sestava: Stibor (od 40.minuty Král) – Háze, Baudisch, Teuber, Vašák, Zíbr – Dlouhý, Kuneš, Suk, Adámek, Heřmanský – Kazda, Hráský, Havran, Říha – Hulík, Vágner