Gorily Plzeň

Plzeň

Vítězství nad Kutnou Horou posunulo Dvoráky na 5. místo

Další drama se odehrálo ve Strži. V sobotu 1.října se Královédvorákům postavila do cesty Kutná Hora, domů však ze Dvora odjela s prázdnou.

Dvoráci, namlsaní vysokým vítězstvím proti Koberovům, nastoupili ke svému druhému domácímu zápasu, i přes různé zdravotní problémy mnoha hráčů, v plné sestavě. I přes mírnou převahu Dvora skórovali jako první hosté. Na vyrovnání jsme čekali do 15.minuty. Přesilovou hru přetavil v gól Rudolf Suk, když překonal Bochníčka střelou na zadní tyč. V 18.minutě se vyznamenal gólman Stibor, který s naprostým klidem vychytal samostatný nájezd Martínka. I přesto byli po první třetině spokojenější hosté. Minutu před koncem třetiny byl v brankovišti důraznější Janda a do šaten se šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Dvoráky znovu hnala dopředu skvělá kulisa. Tentokrát si do Strže našlo cestu 132 diváků! A ti mohli jásat ve 28.minutě! Střeleckou impotenci druhé lajny protrhl ve 28. minutě Tomáš Zíbr, kdy využil v brejkové situaci přihrávku Šimona Říhy a dotlačil míček za gólmanova záda. Na začátku 36. minuty se Dvoráci dočkali dvojnásobné přesilovky, kterou však trestuhodně využít nedokázali a remízový stav po druhé třetině tedy znovu sliboval drama až do konce.

Skvělého vstupu do třetí třetiny se povedlo ve 47.minutě využít Petru Janíčkovi, kterého našel krásnou přihrávkou jeho dvorní nahrávač Ruda Suk. O čtyři minuty později však bylo znovu srovnáno po gólu Zeleného. Ale ne na dlouho! Svůj přehled znovu ukázal Suk, když tentokrát přihrával do osy hřiště Karlu Vašákovi, který svou šancí nepohrdl a vstřelil letos již čtvrtou branku. V 58. minutě byl za sekání vyloučen Dan Kazda a hosté svoji početní převahu ještě zvýšili odvoláním gólmana, ale tento tah jim nevyšel. Po ztrátě míčku dokázal trefit prázdnou branku Kuneš a hala byla na nohou! Jenže Kutnohorští se nevzdávali. 42 sekund před koncem vstřelil druhý gól v zápasu Lukáš Vojtěch a bylo to znovu jen o gól. Definitivní rozuzlení přišlo až 3 vteřiny před koncem, kdy trefil prázdnou branku také dvougólový Zíbr a stvrdil tím vítězství Dvoráků.

Druhé tříbodové vítězství v řadě znamená posun na 5.místo ligové tabulky.

Dalším zápas čeká Dvoráky 15.10 od 18 hodin. A ne ledajaký, bude to derby! Do Strže přijedou Orlové ze Rtyně v Podkrkonoší! Přijďte fandit!

Konečné skóre: 6:4 (1:2, 1:0, 4:2)