Torpédo Havířov

Florbalový klub

TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L

Poslední zápas 02.03.2024

 

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Turnaj mladších žáků v Dobrušce

Poslední lednovou neděli dívky zasvětily pomoci svým klučičím vrstevníkům a vydaly se s nimi na jejich turnaj do Dobrušky. Zde se postupně utkaly s týmem z Jičína, domácím celkem a mančaftem ze sousedního Trutnova. Dívčí složení na jednom z minihřišť doplnili chlapci, jmenovitě Oliver Vala (elév), Charis Jirásko (mladší žák, brankář) a Mikuláš Bartoš (mladší žák).

           

            V prvním utkání statečná devítka florbalistů dovolila soupeři defacto pouze střely z dálky. Prostoru na ploše dominovali a využívali minutáž především k nácviku automatismů, které po nich požadují trenéři. Gólové statistiky Sokola zaznamenaly šest branek od čtyř střelců. Jako první se prosadila Jarkovská, která otevřela brankový účet jesličkami gólmanovi. K ní se přidala naše gólová mašina Žaneta Valová, které velmi šťastně tečovala výborně myšlené nahození Gabrielové. Poté přišla na scénu opět Bára Jarkovská. Tentokrát propasírovala balónek pod tělem skákajícímu brankařovi. Štěstí jsme měli enormní a tak Verča Josková po svém nahození s překvapeným obličejem, že tato střela prošla až do sítě, zvedala ruce oslavně nad hlavu. Pak už přišlo na řadu podařené obtočení zařízení od Jarkovské a stylově tak dovršila hattrick. Poslední zářez na pažbě dvorských pušek měl Oliver Vala, kterému k radosti dopomohla pravá tyč.

 

            Další na řadu přišla Dobruška a tam se vstřelené branky ještě o trochu rozmnožily, zatímco nováček v brance Charis inkasoval pouze čtyřikrát. Konkrétně jsme mohli napočítat devět gólových radostí. Na konec předešlého utkání navázal Vala a po brilantní souhře s Bartošem dostali tým do vedení. Další branku přidala Josková a hned po ní Valová, obě ze standardních situací. A v první půli se ještě podařilo skórovat dnes nenasytné Báře Jarkovské. Do druhé patnáctiminutovky vstoupili naše naděje přelobováním gólmana v podání Bartoše. Na své si přišla také Kloudová, které ránou od mantinelů také okusila chuť střílet ostrými. Ty použila hned poté, co se prosadila v samostatném úniku Valová. Lili Kloudová totiž na závěr utkání vsítila ještě dvakrát – nejdříve zahrála brankáři na housličky a poté dorážela střelu Gabrielové a i ona se tak zapsala do naší listiny hattricků.

 

            Poslední sok v nedělním turnaji byl Trutnov, kterému se podařilo vstřelit stejný počet branek jako Dobrušce. Smůlu v zakončení se podařilo prolomit Vávrové, když ukázkově obkreslila půlkruh z rohu hřiště až do prostoru “mezikruží“ a odtamtud nekompromisně zavěsila. Druhý střelecký exponát přidala do sbírky Valová, která opět utekla obraně a to je situace, kdy hráči Žanety kvalit nechybují. Následně se trefila Josková jejím obligátním způsobem – dělovka která naruší vlákna v brankové síťce. Samostatný únik si vyzkoušela i Kloudová, které díky němu dnes dosáhla na svou čtvrtou branku. A hned po ní se opakoval předešlý scénář. Dělostřelec Josková provětrala svou hokejku ještě jednou. Ke slovu se také dostala dnes všestranně výtečná Lucka Gabrielová a milimetrově mířeným tahákem a podepsala tak situaci, kterou jsme zažili úplně prvně – každý jeden hráč se gólově prosadil. Poté ještě padly tři góly. Konkrétně v podání sourozeneckého dua Valových – nejdříve Oliver a poté Žaneta a naposledy se to povedlo Terce Vávrové, která tak započala i ukončila poslední utkání.

 

            Slova trenéra: „ Dnes jsme hodně zkoušeli určitě automatismy, které se do děvčat na tréninku snažím dostat. Evidentně jim to poměrně jde a nese to ovoce v podání velké porce branek. Byl to povedený turnaj, kde jsme předvedli velmi pohlednou hru. Možná pro oko nejhezčí z dosavadních klání. Mám radost. Holky jsou velmi šikovné“.

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Rtyně v Podkrkonoší 22 157:88 53
2. Náchod B 22 141:99 47
3. Falcon 22 162:130 43
4. Sparta Praha 22 177:134 37
5. Turnov 22 126:124 36
6. Slavia Praha 22 130:131 31
7. Dvůr Králové 22 131:125 31
8. Jablonec 22 130:129 31
9. Mladá Boleslav 22 118:134 29
10. Jičín 22 118:147 24
11. Panthers Liberec 22 148:191 25
12. Liberec B 22 150:256 8
Kompletní tabulka
Hlavní partner
Město Dvůr Králové nad Labem
Partneři
Hořické trubičky Strix Výkup palet Dent mode Hostinec U Rudolfa III. AYETO eco Milujeme dorty Salming Královédvorsko.cz
Partneři mládežnických kategorií
DISPA s.r.o. Lesy města Dvůr Králové nad Labem ETIGRAF, s.r.o. JUTA a.s. J. Škop a spol., s.r.o. VACEK - dveře / okna

© 2024 TJ Sokol Dvůr Králové n.L. - Všechna práva vyhrazena info@florbaldk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 9081
Posledních 30 dnů: 156 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5