Torpédo Havířov

Florbalový klub

TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L

Poslední zápas 16.09.2023

 

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

2:3
Po prodl.

FBC Slavia Praha

Slavia Praha

Přiští zápas 23.09.2023

 

FBC Liberec B

Liberec B

:
od 00:00

TJ Sokol Dvůr Králové n/L

Dvůr Králové

Holky přivezly z České Lípy stříbro

            O víkendu 2. - 4. června se naše dívky, příští rok postupující do kategorie starších žákyň, vydaly na Českolipské florbalové hry. Jak název prozrazuje, je to věhlasný turnaj, konající se v České Lípě. Čekala nás skupina o čtyřech týmech, ve které se utkal každý s každým ve dvou kolech, tedy dohromady šest utkání. V sobotu se odehrála čtyři střetnutní a v neděli přišla na řadu další dvě.

            Vzhledem k faktu, že holky se věnují florbalu jen něco málo přes rok a na turnaji měly jeden z nejmladších týmů, byly okolím pasovány do role outsidera.

 

Výsledky sobota:

vs. Česká Lípa pink: 1:1 – Sokolky byly první, kdo otevřel gólový účet. Hru v 90% kontrolovaly. Avšak necelou minutu před koncem inkasovaly. Bohužel navíc při nešťastném střetu u mantinelu přišly o jednu z klíčových hráček, která si po pohých dvou střídáních na turnaji odnesla zlomeninu klíční kosti.

vs. Lovosice: 2:4 – Dvůr byl ve dvoubrankovém vedení, ale soupeř nakonec díky většímu štěstí v koncovce zápas dokázal otočit.

vs. Česká Lípa: 3:1 – Zápas byl plně pod kontrolou našich děvčat a tak se na jejich bodovým účtě objevila první výhra

vs. Česká Lípa pink: 1:1 – Poprvé na turnaji Sokol inkasoval první. Následně však přišlo vyrovnání a obrovský tlak na soupeře. Z toho bohužel vzešlo už jen několik tref do brankové konstrukce a jednou dokonce chyběly milimetry, když se míček potuloval na soupeřově brankové čáře.

Výsledky neděle:

vs. Lovosice: 2:2 – Stejně jako v prvním zápase se dívky dostaly do vedení na rozdíl dvou gólů. A i v tomto zápase se nám podařilo nastřelit tyčku a míček se třepotal na hranici gólu, když na poslední chvíli obránce soupeře zachránil situaci. Soupeřky nakonec náskok opět smazaly, ale pouze do remízového stavu.

vs. Česká Lípa:  3:1 – v tomto zápase byla podtržena konzistentnost našeho týmu a ten tak vyhrál stejným stylem jako v prvním vzájemném utkání.

 

Děvčata se těmtito výsledky umístila na druhém místě, pouhý jeden bod za Lovosicemi.

Stříbrná medaile je tedy fantastickým úspěchem podceňovaného týmu, který opět ukázal bojovnost a týmové srdce. Společně nechal na hřišti pokaždé maximální výdej energie. S přihlednutím na vývoj a obraz jednotlivých utkání je pocit o to lepší, že zlatá příčka nebyla nereálnou vizí. Vždyť z turnaje si odváží pouze jednu jedinou prohru. Dívky uzavřely první sezónu v nevšedním stylu a postavily základy, na kterých se dají vystavět parádní výsledky.

 

Slovo trenéra: „Mohl bych sepsat esej o tomto víkendu. Ale myslím, že stačí jedna věta: JSEM NA NĚ PYŠNÝ

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Rtyně v Podkrkonoší 2 14:9 5
2. Jičín 2 13:12 4
3. Náchod B 2 11:5 3
4. Sparta Praha 2 20:15 3
5. Panthers Liberec 1 9:8 3
6. Dvůr Králové 2 6:6 3
7. Mladá Boleslav 2 9:14 3
8. Falcon 2 8:13 3
9. Slavia Praha 2 8:8 2
10. Jablonec 1 5:6 1
11. Turnov 2 7:10 1
12. Liberec B 2 11:15 1
Kompletní tabulka
Hlavní partner
Město Dvůr Králové nad Labem
Partneři
Hořické trubičky Strix Výkup palet Dent mode Hostinec U Rudolfa III. TANA realitní kancelář AYETO eco Milujeme dorty Salming Královédvorsko.cz
Partneři mládežnických kategorií
DISPA s.r.o. Lesy města Dvůr Králové nad Labem JUTA a.s. J. Škop a spol., s.r.o. VACEK - dveře / okna

© 2023 TJ Sokol Dvůr Králové n.L. - Všechna práva vyhrazena info@florbaldk.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 5857
Posledních 30 dnů: 469 | Posledních 7 dnů: 169 | Poslední den: 4