3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Áčko přivezlo 2 body z Turnova

Po dlouhé šestiměsíční pauze se áčko představilo v divizním utkání. V prvním kole nového ročníku se střetli s Turnovem.

Rychlý svižný zápas jsme začali lépe, byli jsme aktivnější, ale jako první dokázal skórovat Turnov. Jednoduše rozehraná standardka z půlky skončila až za zády Stibora, který přes hráče před sebou prakticky nic neviděl. Turnov hrál sice více na míčku, ale branku ohrožovali spíše Dvoráci po rychlých brejcích. Jeden takový se podařilo využít Hráskému, který propálil gólmana do bližší šibenice.

I ve druhé třetině se to šancemi Dvoráků hemžilo, ale ne, a ne se prosadit. Až v půlce třetiny to vzal do svých rukou Heřmanský, který přeběhl polovinu hřiště, nad ničím nepřemýšlel a přízemní střelou na bližší tyč překvapil gólmana domácích. Ke konci druhé třetiny ale využili zvyšujícího tlaku turnovští, když jedna ze střel propadla až za záda Stibora.

Na začátku závěrečné periody šli Dvoráci opět do vedení. To když ukázal svůj střelecký um a štěstí superkanonýr Janíček. Beckhendem, zády k bráně, praštil do míčku, který skončil ve vzdálené šibenici branky Turnova. Tempo hry neklesalo, spíše naopak. To vedlo k sérii vyloučení a jedno z nich se Turnovu podařilo využít. V přesilovce 4 na 3 vstřelil druhý gól zápasu Šmída a bylo znovu srovnáno.

I v prodloužení 3 na 3 měli Dvoráci více šancí, ale ani jedna z nich nepřekonala brankáře Horáčka. A když jo, skončila na tyči.

A tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se vyznamenali oba brankáři. Jediný gól vstřelil dvorský kapitán Suk a přisoudil tím 2 bodů Dvorákům.

Dalším utkáním pro Dvoráky bude pohárové utkání ve čtvrtek 14.9. od 18:30 proti brněnským Troopers. Hned v sobotu přivítají v 2.kole Divize C pražskou Slavii. Dorazte fandit!

Konečné skóre: 3:4pn (1:1, 1:1, 1:1, 0:0)
Střely: 32:38

Komentář domácích Jiránek Tomáš (Trenér): Ze zápasu, ve kterém jsme povětšinu času diktovali tempo hry a soupeře pouštěli do gólovek pouze z našich chyb, jsme mohli mít jak tři body, tak žádný. Suma Sumárum. Bod s pokorou bereme a příští tejden už pojedeme pro tři body do Benátek. Děkujeme fanouškům za podporu na úkor sestupu, soupeři za férově tvrdé utkání a také rozhodčím. P.S. - Turnováku bodnu tě, až půjdeš na kutě už znova poslouchat nechci, proto budeme v příštím vzájemném zápase tříbodoví. Nejsme na Slavii abychom do tohoto sportu tahali nenávistný děkovačky :)

Komentář hostů Zíbr Tomáš (Trenér): Rychlý, tvrdý zápas, ve kterém jsme měli více šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Vyzdvihl bych bojovnost VŠECH našich hráčů. Jsem rád, že jsme si udrželi skvělou kabinu z minulého roku a dokonce o pár kvalitních kousků posílili :) Díky soupeři, rozhodčím a divákům za férový zápas.