3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Slavia srovnala v poslední minutě a v prodloužení dokonala obrat

Ve druhém ligovém kole jsme ve Strži přivítali Slavii Praha. Během první třetiny jsme si vypracovali dvoubrankový náskok, třicet sekund před koncem třetí třetiny však přišla studená sprcha v podobě vyrovnání. Hned zkraje prodloužení se podařilo sešívaným zápas rozhodnout ve svůj prospěch brankou Otáhala.

V zápase jsme se museli obejít bez zraněného Baudische. Naopak do branky se vrátil David Stibor, který několikrát během zápasu ukázal svojí extratřídu.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, i když Slavia hrála více na míčku. Dvůr se snažil hrozit z brejků, ale ani to se moc nedařilo. V 7.minutě zápasu ale skvěle vybojoval za brankou Slavie míček Karel Vašák, a naservíroval míček před prázdnou branku Janíčkovi. Ten se nemýlil a poslal Dvůr do vedení. Do konce třetiny se povedlo navýšit náskok díky pěkně individuální akci Hráského.

Ve druhé třetině ale přebrala totálně iniciativu Slavia, která bezzubý Dvůr tlačila, ale Stibora ne a ne překonat.

Ve třetině třetí už ale recept našla. Ve 46.minutě se po přihrávce do osy hřiště prosadil Kubala. V 50.minutě odstartovala série vyloučení, při které Dvoráci posbíraly celkem 8 trestných minut. A to se jim stalo osudným, když se 30 sekund před koncem nemýlil Ondřej Otáhal.

Šlo se tedy do prodloužení, které trvalo pouhých 25 vteřin, když po druhé v zápase překonal Stibora Otáhal a dokonal tak obrat.

Královédvoráky teď čeká venkovní utkání pro FBC Liberec B. Doma se představí v sobotu 30.9. od 18:30, kdy v derby vyzvou Rtyni v Podkrkonoší. Buďte u toho!

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Vedoucí): Skvělá bojovnost, ale dokud se budeme nechávat takhle hloupě vylučovat, budeme to mít těžký. Díky soupeři a rozhodčím za zápas. A samozřejmě divákům.

Komentář hostů Střída Marek (Trenér): Dnes vybojované vítězství za 2 body, troufnu si říct zasloužené, jelikož jsme byli celý zápas lepším týmem, ale domací držel skvěle chytající brankář. Pokračujeme v naší práci a těšíme se na další zápas. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za zápas.

Konečný výsledek: 2:3p (2:0, 0:0, 0:2, 0:1)