3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

S Libercem jako na houpačce, bohužel se špatným koncem

Ke 3.kolu Divize C jeli Dvoráci do Liberce, kde se utkali s rezervou Superligové FBC. I přes dobrý výkon ztratili 5 brankový náskok, když vyrovnávací branku dostali podruhé za sebou v poslední minutě.

Začátek zápasu Dvorákům vůbec nevyšel, když po necelých pěti minutách vedl Liberec 2:0. Sokolové však ukázali svojí sílu a dokázali ještě v první třetině zápas otočit. Nejprve skóroval Říha, který měl ten den v nohách už jeden zápas za béčko, ve kterém vstřelil 4 góly! Vyrovnávací branku vstřelil v 9. minutě Zíbr, když prostřelil domácí gólmana na přední tyč. A obrat dokonal byl dokonán ve 14.minutě, když se po ose Zíbr-Baudsich dostal míček až k Teuberovi, který ho uklízel do prázdné branky.

Druhá třetina byla gólově plně v režii Dvoráků, když další branku přidal Říha a o dvě minuty později proměnil trestné střílení Hráský. Branku vstřelil ještě Vašák a Janíček a na tabuli svítilo skóre 2:7 pro Dvůr. V tu chvíli to vypadalo, že není otázka jestli ale o kolik. Ale to byl omyl…

Ve 47.minutě zápasu snížil Kořínek na 3:7 a v 54.minutě Žagan na 4:7. Hned po buly se však prosmýkl mezi obránci Teuber a zavěsil. Tlak Liberec se ale začínal stupňovat a vyústilo to v další gól Liberce. Na ten odpověděl Říha, který tím uzavřel hattrick. To bylo ale od Dvoráků vše. A Liberec naopak začínal utahovat oprátku. Stažení na víceméně jednu lajnu, kde byli hned 4 Superligový hráči se vyplatilo a po dvou brankách Prokopa Ferdana bylo 25 vteřin před koncem srovnáno.

Prodloužení trvalo pouze 31 sekund, když ho ve prospěch Liberce rozhodl svým druhým gólem Kořínek.

Konečný výsledek: 10:9p (2:3, 0:4, 7:2, 1:0)
Počet střel: 43:31

Sestava Dvora: Stibor (Král) - Kuneš, Dlouhý, Janíček, Vašák, Suk - Baudisch, Háze, Zíbr, Heřmanský, Teuber - Říha, Havran, Hráský

Komentář hostů Zíbr Tomáš (Trenér): V první třetině jsme ukázali sílu, v té třetí jsme naopak ukázali, že dokážeme ztratit i jasně vyhraný zápas. Věřím, že to pro nás bude ponaučení pro příště.

Komentář domácích Ferdan Prokop (Trenér): Z té bídy co jsme hráli na začátku, jsme se dostali do zápasu a zaslouženě vyhráli. Díky za zápas a štastnou cestu domů.

Dorazte v sobotu 30.9. v 18:30 do Strže. Čeká nás derby proti Rtyni!