3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Prohra v derby se Rtyní

Ve 4.kole letošního ročníku bylo na programu regionální derby mezi Dvorem a Rtyní. Vedoucí tým tabulky přijel do Dvora se svými fanoušky v zádech a byla z toho skvělá atmosféra a letošní nejvyšší návštěva 187 diváků.

Očekával se zápas plný osobních soubojů, a to se hned od začátku potvrzovalo. Na obou stranách se naskytla i řada šancí, které ale zůstaly nevyužity. Až v 11. minutě se povedlo využít ztráty Dvoráku ve středním pásmu nejlepšímu střelci hostí Weineltovi. Šanci odskočit do dvoubrankového rozdílu dostali Rtynští ve minutě 15., kdy bylo proti Stiborově brance nařízeno trestné střílení. Toho se ujal Miroslav Kuře a freestylovým trikem překonal Bimba. Ještě před koncem třetiny dostali možnost snížit Dvoráci, jenže s přesilovou hrou naložili prachbídně.

I v úvodu druhého dějství byli aktivnější hosté, ale tentokrát z toho nevytěžili nic. Naopak. Po skvěle několika soubojích rozdal Hráský míček Baudischovi, který střelou na bližší překvapil Beneše a snížil na 1:2. Jenže chvíli nato přišla další ztráta Dvoráků ve středním pásmu a i tu hosté nekompromisně potrestali. V polovině utkání dostali Dvoráci další příležitost přesilové hry a tou už nepohrdli, když po přihrávce Teubera skóroval Janíček.

Třetí třetina začala vyloučením domácích, ale Rtyně nevyužila ani tuto možnost. I přesto se jim povedlo znovu odskočit o dvě branky, když rychlý protiútok zakončoval Adam Vejrek. Domácí to ale nevzdávali a stažením na dvě lajny se dostávali do tlaku. Rtyňského gólmana zasypali střelami, a ten v 58.minutě kapituloval, když ho střelou pod víko překonal Zíbr. Bohužel poslední naděje zhatil 45 sekund před koncem Cejnar, když potrestal přečíslení dva na jednoho.

Konečný výsledek: 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Počet střel: 31:31

Hráč utkání Dvora: David Stibor
Hráč utkání Rtyně: David Šimáně

Sestava Dvora: Stibor (Král) – Kuneš, Kazda, Janíček, Adámek, Suk – Baudisch, Háze, Říha, Havran, Hráský - Vágner, Zíbr, Teuber - Dlouhý