3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Druhé venkovní vítězství v řadě!

V neděli k večeru zajížděli Dvoráci do Jablonce nad Nisou. Kvalitní soupeř pro letošek navázal spolupráci se Superligovým FBC Liberec a bylo to znát. Kvalitní zápas přinesl řadu šancí, většinu z nich však pochytali skvěle chytající gólmani.

Do branky se podruhé v řadě postavil Honza Král. Skóre hezkého florbalového zápasu otevřel už ve 3.minutě Baudisch, který využil pasu uzdraveného Heřmanského a Dvoráci vedli 1:0. Vedení ale neudrželi dlouho, když těsně po neproměněné přesilovce skóroval domácí Blecha. A o 3 minuty později bylo ještě hůř, když jeden z protiútoků proměnil Jarolímek. Do šaten se šlo i přesto za vyrovnaného stavu díky vlastnímu gólu Jana Koravského.

Skóre se ve druhé třetině měnilo až ve 37.minutě, a to hned dvakrát během půl minuty. V superstřídání druhé lajny nejprve skóroval Vašák a pak obránce Kuba Háze. Dvoubrankové vedení si ale Sokolové neudrželi, protože minutu před koncem prostřední části překonal (nebo nepřekonal?) Krále Hlavatý střelou do horní tyčky. Podle rozhodčích té zadní, podle Dvoráků břevna. Na hřišti je ale pánem rozhodčí a do šaten se tak šlo za stavu 3:4 pro Dvůr.

Snový začátek třetiny zažili Sokolové, když vysoký pas nádherně sklepl Patrik Adámek na Heřmanského, který si už věděl rady. Dlouho se pak hrálo bez branek. Dvoráci se nemuseli nikam hnát, tak trpělivě kombinovali. Jablonec se snažil hrát aktivně, ale nedařilo se mu to, do velkých šancí se nedostával. A když jo, tak byl vždy na správném místě Král. V 59.minutě si vzal Jablonec time-out, ale bylo to spíše kontraproduktivní. Rychlého brejku skvěle využil Teuber, který krásně prostřelil Kupce „houslemi“. Domácí se i tak nevzávali a zkusili hru bez brankáře. S tím už si ale věděl rady Zíbr, který trefil prázdnou branku přes celé hřiště a stanovil tak konečnou podobu skóre 3:7 pro Dvoráky.

Toto vítězství znamená posun tabulkou na 4.místo. Přímý souboj o 3.místo čeká Dvoráky příští sobotu 21.10. ve Strži, kdy vyzvou Falcon. Dorazte!

Konečné skóre: 3:7 (2:2, 1:2, 0:3)
Branky: Baudisch, vl. Koravský, Vašák, Háze, Heřmanský, Teuber, Zíbr

Střely: 26:30

Sestava Dvora: Král (Stibor) - Dlouhý, Kuneš, Suk, Adámek, Heřmanský - Háze, Baudisch, Teuber, Vašák, Zíbr - Kazda, Baudisch, Hráský, Havran, Vágner

Komentář domácích Dvořáková Kateřina (Trenér): Třetí zápas doma, třetí prohra. V každém komentáři píšeme, že jsem si utkání prohráli sami. Po výborné první třetině jsme si mysleli, že to půjde samo. Soupeř nás ale dvěma rychlými brankami odstavil od zápasu a my už jsme se jen vezli. Na 3 góly se takovéhle zápas vyhrát nedají a proto opět odcházíme bez bodů. Děkujeme za zápas, příště  se ukážem víc. nps: těsíme se na school match do Turnova.

Komentář hostů Zíbr Tomáš (Trenér): Krásně jsme je rozmontovali! Mraky šancí na obou stranách, které ale pochytali skvěle chytající brankáři. Věřím, že jsme minulé kolo začali sérii, která vydrží hodně dlouho. Oproti loňsku jsme posíli, bohužel jsme to ze začátku sezóny nedokázali prodat. Ale teď už to bude jiná písnička! :) Děkuju soupeři, rozhodčím, divákům a pořadatelům za utkání.