3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Z Boleslavi s plným počtem bodů

Do Mladé Boleslavi zajížděli Sokolové k 8.diviznímu kolu. Utkání proti Florbalové akademii MB mělo ospalý začátek, ale postupem času se tempo zvyšovalo, což více vyhovovalo Dvorákům. Zápas rozhodla poslední třetina, která skončila jednoznačně ve prospěch Dvora.

V brance se po třízápasové pauze objevil David Stibor a v utkání se ukázal v super světle, když zneškodnil 23 střel soupeře.

Zápas otevřela branka Vojtěcha Hrůzy, když po pěkné kombinaci překonal Stibora. Pomalé, až nudné tempo zápasu narušil Vyhnánek, který svým vyloučením nabídl Dvorákům přesilovku. Ti s ní ale naložili prachbídně a skórovat se jim nepodařilo.

Vstup do druhé třetiny však Dvorákům vyšel skvěle, když po necelých dvou minutách otevřel brankový účet po Vašákově parádní přihrávce obrozený Martin Teuber. A stejný hráč se trefil i o pár minut později, když tentokrát z otočky překvapil boleslavského brankáře. Třetinu pak okořenila potyčka domácího Vyhnánka se Šimonem Říhou, kdy oba dostali po dvou minutách a domácí hráč ještě navíc 2+10 minut za nesportovní chování. Ale ani tuto přesilovku se Dvorákům využít nepovedlo.

Třetí třetiny byla pravým opakem třetiny první. Nabídla 6 branek a 8 vyloučení. Nejprve se Dvorákům povedlo přečkat přesilovku Boleslavi, aby pak mohli udeřit. Teuber vystřelil, trefil gólmana, který pouze vyrazil před sebe a s dorážkou už si věděl rady Vašák. Následovalo další oslabení, ale to kuriózně zlomilo zápas ve prospěch Dvoráků, protože v něm skórovali hned dvakrát. Nejprve vypíchl míček Vašák a beckhendem uklidil míček za Novákova záda. A poté proměnil další brejkovou situaci střelou pod víko Riki Hráský. V 51.minutě pak dorazil Teuberovu střelu Tomáš Zíbr a bylo to už 6:1. Domácím se zásluhou Hrůzova druhého gólu sice povedlo snížit, definitivní tečku za utkáním ale udělal v 54.minutě svojí premiérovou brankou v divizi Patrik Adámek.

Vítězství 7:2 znamená pro Dvoráky čtvrtou výhru v řadě a průběžné 3.místo v tabulce se ztrátou čtyř, respektive pěti bodů na týmy před nimi.

První listopadovou sobotu čeká Dvoráky domácí utkání proti Panthers Liberec, se kterými mají z minulé sezóny zápornou bilaci. Dorazte zafandit!

Konečný výsledek: 2:7 (1:0, 0:2, 1:5)

Počet střel: 25:24

Nejlepší hráč Dvora: Martin Teuber

Sestava Dvora: Stibor (Král) - Dlouhý, Heřmanský, Suk, Adámek, Janíček - Háze, Baudisch, Teuber, Vašák, Zíbr - Kazda, Hráský, Havran, Říha - Vágner

Komentář domácích Tůma Aleš (Trenér): Z naší strany po všech stránkách nepovedený zápas. Jednou, maximálně dvakrát za ....? se takový přihodí. Jinak není co hodnotit. Omlouváme se divákům za předvedenou trochu ostudu.

Komentář hostů Zíbr Tomáš (Trenér): To jsme je rozmontovali! Soupeř nás chtěl svoji hrou i hudbou uspat, a v první třetině se mu to málem povedlo. Jenže pak jsme se probrali a začali střílet branky. Utkání rozhodly dva buřty, které jsme do udírny pověsili v soupeřově přesilovce. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme pevné nervy do zbytku sezóny.