3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Ženy mají za sebou úvodní kola ligy

Na svoje první zápasy ženy vyjely do Pardubic, kde je čekal zápas se Rtyní a domácím týmem Haga Pardubice B.

První dvoj zápas v Pardubicích byl nepovedený a daň z dvou proher si vybrala zřejmě nervozita z nově složeného týmu, jak pro trenéry tak pro hráčky samotné. Proti Rtyni bylo vidět, že jsme se zalekly favorita, který dominoval od samého začátku a herně nás přehrával na každém kousku hřiště. Na konci svítilo na tabuli skóre 1:7 pro Orlice ze Rtyně. Do druhého zápasu proti týmu HAGA Pardubice B jsme vlétly jako uragán a během 8 minut jsme vedly 2:0. Bohužel do druhé třetiny jsme nastoupily s tím, že máme zápas v kapse. Opak byl ale pravdou a i druhý zápas pro nás skončil prohrou tentokrát 3:6.

Druhé kolo ženy odehrály na domácí půdě v neděli 22. října, kde se náš tým postupně utkal s celky TJ Baník Žacléř a FTC Vysoké Mýto,

Vstup do prvního zápasu vyšel lépe hostům, když už v čase 04:04 vstřelila branku Trochová. Sokolky na to však odpověděly zvýšeným pohybem na hrací ploše a nutily tak soupeřky k chybám a nečisté hře. Z toho pramenilo vyloučení žacléřské hráčky, avšak početní výhoda nebyla využita. To se však změnilo v čase 12:43, když v přesilové hře zafungovala souhra na trase Mikulková – Ludvíková a Dvůr srovnal stav utkání. Nic dalšího úvodní třetina nepřinesla. Druhá část už byla ale plně v režii domácích. Nejprve v čase 18:55 Jechová připravila druhý gól pro střelecky naladěnou Ludvíkovou, aby zhruba o tři minuty později sama skórovala za asistence Soni Štěpanské. 24. minuta byla opět ve znamení jména Štěpanská, tentokrát se však jako střelec branky zapsala útočnice Veronika. Ta gólem otevřela i třetí dějství, když ji asistovala Nina Hejduková, která si tak při svém premiérovém startu připsala první kanadský bod. Žacléř se snažil dvěmi trefy ještě zdramatizovat zápas, to ovšem nedovolila kapitánka domácích Jechová a zvýšila na 6:3. Do konce utkání už přišla jen jedna trefa, která pouze upravila finální výsledek na stav 6:4.

Do druhého střetnutí šly ženy s FTC Vysokým Mýtem, tedy celkem okupující třetí pozici v tabulce. A opět to byli hosté, kteří zvládli úvod lépe. Na výsledkové tabuli svítil čas 05:48 a hráčka s číslem 18, Nikola Dlouhá, v přesilové hře dostala míček za záda gólmanky Vokaté. Ta se však o tři minuty později blýskla, když prokázala pevné nervy a vychytala trestné střílení. Na další akci bylo třeba počkat do prostřední třetiny utkání. Po střele Veroniky Štěpánské využila svůj důraz Matušková a postarala se o vyrovnání a zároveň svoje první kariérní body. Ve 21. minutě, při došvihu zasáhla hráčka Vysokého Mýta Ninu Hejdukovou do obličeje, a odnesla si trest 2+2 minuty. S touto přesilovou hrou však naše ženy nenaložily v nejlepším. Nejdříve inkasovaly gól na 1:2 a minutu a půl před vypršením trestu se samy nechaly vyloučit za příliš mnoho hráček na hřišti. A když se počet hráčů na hřišti vrátil na obligátních pět na pět, byla to opět Jechová, kdo se nehodlal smířit s nepříznivým vývojem. Nepohrdla milimetrovou nahrávkou Veroniky Štěpanské a rozvlnila síť. Zkraje finální patnáctiminutovky přišly dvě slepené branky. Nejdříve si v čase 33:36 zopakovaly souhru Jechová a Štěpanská, tentokrát v opačném gardu. Aby o 32 vteřin později znovu neutralizovala vedení hráčka hostí. Konec utkání přinesl mnoho emocí a kontroverzních momentů, které vygradovaly v poslední minutě k samostatnému nájezdu, nyní však pro domácí tým. Ten se však nepodařilo proměnit a toto vyrovnané klání skončilo shodně 3:3.

Ženy ze Dvora Králové nad Labem tak po pohledné předvedené hře a především ukázkovém týmovém výkonu připsaly své první letošní body za výhru a remízu.