3:7

Gorily Plzeň

Plzeň

Dvoráci se ze Sparty vrací s prázdnou

Skvěle rozehranou partii měli Dvoráci s rezervou Superligové Sparty Praha. Poslední třetinu však prohráli 0:5 a domů se vrátili s prázdnou.

V 10.kole čekalo Dvoráky utkání na Barrandově proti Spartě. Kvůli různým důvodům odjeli do Prahy značně oslabení, když jim chyběli Janíček, Teuber, Havran a centr první formace Adámek. Naopak posilou byl zkušený Krýsl.

Přednost v brance tentokrát dostal Honza Král, který však musel míček ze sítě tahat jako první. Tempo zpočátku klidného zápasu se postupně zvyšovalo a jedné ze šancí využil ve 13.minutě po přihrávce Honzy Baudische Karel Vašák. Ještě do konce třetiny se Dvorákům podařilo utkání otočit, když třicet vteřin před první sirénou uklidil Sukovu přihrávku do branky Milda Krýsl.

Druhou třetinu odstartovala přesilovka Dvora, která však tradičně neznamenala žádné velké nebezpečí pro soupeře, ale spíše pro Dvoráky, kteří ve vlastní přesilovce inkasovali už letos po třetí. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, protože se po Zíbrově přihrávce podruhé trefil Vašák. Znovu srovnáno bylo v půlce třetiny, když využil přesilové hry bombou pod víko Tomáš Plicka. Jenže poté přišla fantastická minuta Dvoráků, kteří během jedné minuty vstřelili hned 4 branky! Nejprve využil Zíbrovi parádní střílené přihrávky Ruda Suk, poté prostřelil střelou nad nohu sparťanského brankáře Heřmanský, pak znovu zafungovala chemie mezi Zíbrem a Sukem, když druhý jmenovaný rychle rozehranou standardku pověšil téměř z půlky pod víko. No a rozložené sparťany zdánlivě dorazil trestným střílením Říha.

Už už to vypadalo na hotový zápas, jenže to tak ani omylem nebylo. Ve 45.minutě snižoval na 4:7 druhým gólem v zápasu Plicka. Sparta se pomalu začínala dostávat do herní pohody, naopak Dvoráci nebyli schopní nic vymyslet a ztráceli jednoduché míčky. Jedné ze ztrát využil v 55.minutě Žďárský a prostřelil Honzu Krále. V 57.minutě dostala Sparta možnost přesilové hry, kterou po necelé minutě využila a drama bylo na světě. Rozklepaní Dvoráci se bohužel do žádné šance nedostali, naopak. Necelou minutu a půl před koncem bylo srovnáno. A zkáza pro Dvoráky byla dokonána v čase 59:02, když nechytatelnou střelou do bližší šibenice rozhodl zápas ve prospěch Sparty Matěj Hrádek.

Dvoráci se tak vrátili s prázdnou. Napravit kolaps v závěrečné třetině se pokusí hned v sobotu, když se doma utkají v derby s rezervou Náchoda. Zápas začíná v 18:30. Buďte u toho!

Konečný výsledek: 8:7 (1:2, 2:5, 5:0)´
Počet střel: 29:18
Nejlepší hráč Dvora: Rudolf Suk

Sestava: Král (Stibor) - Háze, Baudisch, Suk, Vašák, Zíbr - Dlouhý, Kazda, Hráský, Heřmanský, Říha - Krýsl, Vágner

Komentář hostů Zíbr Tomáš (Trenér): Super výkon v prvních dvou třetinách. Bohužel se florbal hraje na 3 třetiny a to se nám letos už poněkolikáté vymstilo. Doufám, že to tady necháme a příští týden začneme novou sérii vítězství. Díky všem za utkání.

Komentář domácích Bína Petr (Trenér): Pro diváky v hale skvělý zápas, který musel bavit. Pro nás hrozně náročné utkání s fyzicky nadupaným soupeřem, který nás dnes prověřil po všech stránkách. Ve druhě třetině jsme měli velký výpadek, který nás stál málem zápas. Bouřlivá přestávka po druhé třetině, ale pomohla a do třetí třetiny zase nastoupil nový tým odhodlaný utkání otočit, což se pak fantasticky povedlo. Díky soupeřům a přeji šťastnou cestu domů. A my zítra znovu ready na Barrandově.